• آموزشگاه آزاد زبان خارجی فراهان

    Farahan Language Institue
  • آیلتس فراهان

    Ielts FARAHAN
  • کلاس های ترمیک و فشرده

    Thermic and compact classes

کارگاه آموزشی پرورش خلاقیت در کودکان با استفاده از زبان دوم و داستان گویی

تاریخ درج: 1395-04-22

برگزاری  کارگاه آموزشی  در آموزشگاه زبان فراهان

سه شنبه 15 تیر ماه آموزشگاه زبان فراهان شاهد برگزاری نخستین دوره کارگاه آموزشی تحت عنوان "پرورش خلاقیت در کودکان با استفاده از زبان دوم و داستان گویی" بود. کارگاهی با حضور دو تن از اساتید بنام و با سابقه شهرستان های نی ریز و استهبان آقایان دکتر جواد فرزانفر و حسین میرزایی. این کارگاه با حضور و پشتیبانی مدیریت آموزشگاه زبان فراهان  سرکار خانم زهرا  دشتبان و آقای دکتر امین خوشخو و همت مدیر داخلی آموزشگاه سرکار خانم پگاه افسر و در حضور برخی از والدین و مربیان آموزشگاه برگزار گردید.

در ابتدا و پیش از سخنرانی آقای میرزایی، خانم فاطمه رعیت نژاد از زبان آموزان بزرگسال، به حضار و اساتید مدعو به زبان انگلیسی خوشامد گفته و سپس کودکان زبان آموز فراهانی به اجرای چند آهنگ به زبان انگلیسی پرداختند. پس از آن آقای میرزایی، کارشناس ارشد مشاروه  و زبان انگلیسی، به سخنرانی پرداختند و پس از معرفی مفهوم خلاقیت و انواع آن  از دیدگاه های مختلف، به تبیین ارتباط میان یادگیری زبان دوم در سنین کودکی و نوجوانی با رشد و پرورش خلاقیت و  مهارت اجتماعی و ارتباطی در کودکان پرداختند. ایشان ضمن تاکید بر اهمیت دوران شکل گیری شخصیت در کودکان، بر لزوم  وجود چنین مهارت هایی در استقرار و دوام یک زندگی اجتماعی و خانوادگی موفق در دوران بزرگسالی تاکید نمودند.

در ادامه مراسم، آقای دکتر فرزانفر، دکترای فلسفه تعلیم و تربیت، نیز به بیان مسئله خلاقیت و ارتباط آن با داستان گویی به طور کلی و نحوه بیان داستان برای کودکان پرداختند.  ایشان با بیان مثال های علمی و عملی و ضمن خواندن یک داستان کودکانه، به تبیین ویژگیهای لازم برای یک داستان خوب کودکانه و نگاه خلاقیت محور پرداختند. علاوه بر آن، ایشان تفاوت بین نگاه و دنیای کودکانه با نگاه بزرگسالان را تشریح کرده و در پایان به سوالات و مسایل مطرح شده توسط والدین و مربیان پاسخ گفتند.

مدیریت آموزشگاه زبان فراهان بر خود لازم می داند از زحمات این اساتید برزگوار جناب آقای دکتر فرزانفر و جناب آقای میرزایی، و نیز مدیر داخلی آموزشگاه سرکار خانم افسر که تلاش فراوانی برای برگزاری کارگاه نمودند و همین طور مربیان زحمت کش و خلاق آموزشگاه و سایر دست اندرکارانی که در این راه از هیچ کمکی دریغ ننمودند، کمال تشکر را بنماید.

جهت مشاهده عکسهای این کارگاه به بخش گالری وب سایت سر بزنید.  همچنین برای مشاهده فیلم های سخنرانی اساتید و عکسهای بیشتر به کانال های ما در تلگرام سر بزنید.

farahanli@

farahanlinst@

 

Copyright © 2014 Farahan Language Institute. Design by Anaritius

پشتیبانی